Home / Uncategorized / Kulisy powstawania moich przepisów
23 października, 2014

Kulisy powstawania moich przepisów

Tagi: , , , , ,

To bardzo ważny dla mnie wpis ale i popełniony pod wpływem emocji . Dlatego ze bardzo mocno oddam w nim siebie i moje odczucia co do prowadzenia tej strony.

„Kulisy powstawania moich przepisów”. Tak go zatytułowałam … To właśnie w ten sposób jak widzicie powstają moje przepisy.  Ja ogólnie gotuje na oko i doprawiam do smaku . Aby opracować przepis( dla Was )  jest to ciągła walka ( miła  ) z aparatem i wagą a także z długopisem jak go znajdę( przy trójce dzieci !!!! )  czy ołówkiem albo kredką .. ale misternie spisywane za każdym dodanym gramem do przepisu na stronę  i spisywane na tych małych karteluszkach. Można te receptury nazwać powtarzalnymi ;) Jeśli ktoś się stosuje dokładnie do gramów czy łyżeczek „sreczek” przeze mnie podanych . Nie wiem czy zauważyliście nie używam określenia .. dwie szklanki … dlaczego ?? Bo szklanka a szklanka to jest różnica nawet jak o  mówimy szklance 250 ml … mąka nasypana raz tak a raz tak … a gramy są gramami … zakup wagi nie jest zbytnim wyczynem w obecnych czasach a kosztem około 30 zł czy termometru koszt około 10 zł  .. nie macie patrzeć na gramy jubilerskie kupując wagę. To tylko do tych co .. naprawdę trzymają się podanych receptur a nie do tych co wiedzą żeby dosypać .(A wracając do wagi mąki w szklance .. kochane … ubitej czy puszystej ?? HA ! OTO JEST PYTANIE !!! no i tu jest klops dlatego wole się opierać w większych proporcjach na gramach niż na szklankach czy kubkach jeśli oczywiście ma to znaczenie w przepisie … och .. skupić się nie mogę dokładnie na pisaniu bo z piekarnika dochodzi mnie zapach pasztetu a i kiełbasa biała się parzy w szynkowarze .. to wszystko na moją coroczna imprezę Vipowska jak ja to nazywam( czyli moje urodziny, mojego Tomiego , mojej sis bliźniaczki Sylvi … i Tomasa naszego najlepszego przyjaciela )  .. która odbędzie się w ten weekend . A goście już jutro przyjeżdżają na weekend  i będą zajadać różne smakołyki przeze mnie przygotowane .. Dietetyczne ;) ale smaaaczne i bigosik .. i pasztet  z sosem tatarskim ,. i biała kiełbasa … i bułeczki z ziarnami … itd …  …. A ! … alkoholu nie zabraknie :) .. Kurna impreza to impreza !

Ci co mnie znają wiedzą że uwielbiam wielowątkowość w swoich „opowiadaniach” „wypowiedziach ” ze są one nieskładne i nie wiadomo o co chodzi .. wiec … pisałam .. o kulisach powstawiania Przepisów dla Was … kochani chyba już kończąc … ja też mam swoje kiepskie chwile .. nie mam weny albo moje weny twórcze ponoszą mnie na tyle ze PIES URNA NIE CHCIAŁ tego zjeść !  Co widzieliście na FB na moim profilu jak przeszłam ostatnio totalna załamkę kulinarną( i siedziałam jak moja JULIE i beczałam pod szafkami kuchennymi jak nie wiesz o co chodzi looknij tutaj i kliknij   … i po mimo mojej kartki wcześniej spisanej … wywaliłam ją do kosza mając gotowy produkt… ale nie poddałam się i opracowałam nowa recepturę ! ta było MEGA ! ( przepis w przyszłym tygodniu . )

 

Akurat zdjęcia na żywo z przed chwili jak robię pasztet i opracowuję przepis na kiełbasę  białą z szynkowaru … w wersji fit oczywiście !

Jeśli wszystko będzie oki w smaku i w proporcjach i technologii .. zapisze to na kartach tej strony a Wy to zobaczycie już dopracowane .. tak .. jakbyście przyszli do mojej  restauracji i smakowali moje smaki … Serdecznie Was pozdrawiam .. przed imprezowo ,ale nadal walcząca z balastem .. mały bączek już nie smoczek ….. NIKA !

 

1-Ps… wiele razy doprawiałam na OKO przepis na wadze … jak to wyglądało ???  miałam już jakąś ilość składników np w misce i … na wadze miałam umieszczona miseczkę do odważenia składników… Zamykałam oczy wyobrażałam sobie przed sobą obraz, który miałam czyli gar… np pasztetu i w ten oto sposób dosypywałam np. soli .. czy innych przypraw i tak próbując do skutku . Jeśli to było smaczne .. po upieczeniu ugotowaniu … macie to ! MACIE TO W PRZEPISIE ! dokładnie i mizernie spisanym … Buziaki słońca moje !  :) :) :) :) :)

tak gotuje dla Was .. z aparatem na szyi

2- Ps… ja tez korzystam z moich POWTARZALNYCH   …..moich przepisów ;) LUUUUUBIĘ Je i ich smak <3 <3  który kiedyś spisałam ;) amteraz dla Was powtarzam gubiąc balats bo i jedząc te smakołyki … ale … ale i wymyślająć znowy to nowe receptury i przepisy.