Home / Restauracja / Ryba w sosie winno słodko kwaśnym
28 września, 2014

Ryba w sosie winno słodko kwaśnym

Tagi: , , , ,

 

Musze powiedzieć , że genialnie mi wyszło to danie. I z całą odpowiedzialnością polecam ..

  • 4 cebule- 300g
  • 4-papryki czerwone słodkie- 500g
  • pomidory 1,2 kg
  • 100g koncentratu
  • 200g ketchupu
  • 100ml czerwonego wytrawnego wina
  • Ryba 1,5 kg – filet
  • 3 łyżki oliwy

Cebule obrać  drobno pokroić i podsmażyć na oliwie . Dodać pokrojoną drobno czerwona paprykę i dalej podsmażać na małym gazie. W między czasie sparzyć pomidory i obrać ze skórki. Oczywiście nie zapominając ,że na gazie smaży nam się papryka z cebulką, więc mieszać tam od czasu do czasu :) :) Obrane pomidorki drobno pokroić i dodać do papryki z cebulą . Możemy zwiększyć gaz ! Pomidory ładnie puściły już sok możemy dolać wina i dodać soli i pieprzu … ale na razie ostrożnie musimy odgotować nasz sos z nadmiaru wody. Jak się chwile pogotuje na większym gazie … oczywiście mieszamy od czasu do czasu, żeby nie przypalił się na spodzie.  Teraz bierzemy nasze filety ryby  zmniejszamy gaz i wkładamy sobie partiami i zanurzamy całkowicie  w sosie po około 5 min wyciągamy delikatnie filety i wkładamy kolejną partię … w miedzy czasie po miedzy wyciąganiem jednych filetów a wkładaniem kolejnych mieszamy sos … bo inaczej  się przypali na dole ! :) Jak już mamy ładnie sparzone wszystkie filety ryby możemy podkręcić gaz i mieszając od czasu do czasu odparować resztę nadmiaru wody do uzyskania gęstej konsystencji. Teraz możemy doprawić do końca solą i pieprzem  sos do smaku .

 

Rybkę można zjeść na ciepło lub na zimno .. ja zjadłam samą na ciepło  z sosem oczywiście  rodzinka zjadła z ryżem …. z tej proporcji składników została mi mała porcja na kolejny posiłek …… głodomory !   A miałam ugotować sobie na zapas …. wystarczyło tylko, że spróbowali to powiedzieli że oni tez chcą to i KONIEC .

 

W okresie zimowym można wykorzystać pomidory z puszki ale ile ??? Ni wiem … jak minie sezon na pyszne i tanie pomidory w sklepach i zrobię z pomidorami w puszce to powiem ile puszek  potrzebujemy.

Serdecznie pozdrawiam … Nika